Yeni Öğrenci

Yeni Öğrenci

Bölümümüzü yeni kazanan öğrencilerimizi tebrik eder, tüm eğitim-öğretim hayatlarında başarılar dileriz. Bu sayfa 1. sınıf öğrencilerimizi bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır.

1)Soru: Ders seçim işlemleri nasıl olmaktadır?

Cevap: 1. sınıf öğrencilerinin ders seçimi yapmasına gerek yoktur. Öğrenci Bilgi Sistemi (ÖBS) derslerinizi otomatik olarak yükleyecektir. Ancak bazı dersler A ve B olmak üzere ikiye bölünebilmektedir. Bu durumda kaydolduğunuz derslerin hoca, derslik ve saatlerine dikkat etmeniz gerekmektedir.

2)Soru: İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Eğitimini almak istiyorum, ne yapmalıyım?

Cevap: Bölümümüzü yeni kazanan 1. sınıf öğrencilerimiz isterlerse (zorunlu değildir) İngilizce Hazırlık Eğitimi alabilirler. Bu durumda internet üzerinden kayıt yaptıran öğrencilerin ilgili İsteğe bağlı İngilizce Hazırlık Eğitimi linkini tıklayarak seçimde bulunması gereklidir.

Seçimde bulunup vazgeçmek isteyen öğrencilerin Yabancı Diller Yükseokuluna dilekçe vermeleri gerekmektedir (Faks: 0 262 303 45 03). Okula gelip kayıt yaptıran öğrencilerden de hazırlık eğitimi almak isteyenlerin aynı şekilde dilekçe vermesi gereklidir.

Kontenjan dahilinde öğrenci kabul edilecektir ve başvuru yapan öğrencilerin 18 Eylül'de yapılacak sınava girmesi gereklidir. Sınav saati daha sonra Yabancı Diller Yüksekokulu sitesinde yayınlanacaktır.

Hazırlık sınıfını başarıyla geçen öğrencilerin notları, 1. sınıfta okutulan İngilizce I ve İngilizce II derslerine not olarak girilir. Öğrenci İngilizce I ve İngilizce II derslerden muaf tutulur.

3)Soru: İngilizce Hazırlık Eğitimi almak istemiyorum. İngilizce seviyeme güveniyorum. İngilizce I ve İngilizce II derlerini almak zorunda mıyım?

Cevap: İngilizce Hazırlık Eğitimi zorunlu değildir. İngilizce I ve İngilizce II dersleri için ise dönem başladığında yapılan muafiyet sınavına girebilirsiniz. Muafiyet sınavında aldığınız geçer notlar, İngilizce I ve İngilizce II derslerine işlenecektir. Böylece bu derslerden muaf olursunuz. Muafiyet sınavından başarısız olunması durumunda İngilizce I ve İngilizce II derslerine girmek zorunda kalırsınız.

4)Soru: 1. sınıf danışmanım kimdir?

Öğretim TürüDanışman Adı
I. (Gündüz) ÖğretimArş. Gör. Ekin EKİNCİ
II. (Gece) ÖğretimÖğr. Gör. Ömür CAN
5)Soru: Ders programına nasıl ulaşabilirim?

Cevap: Ders Programı Linki: http://bilgisayar.kocaeli.edu.tr/dosyalar/L_ders_programi.rar

5)Soru: Kocaeli Üniversitesi’nin tanıtım linki var mı?

Cevap: Tanııtm Linki: http://kocaeli.edu.tr/tanitim/

6)Soru: Genel olarak bilgi alacağım bir Sık Sorulan Sorular linki var mı?

Cevap: SSS Linki: http://mf.kocaeli.edu.tr/sss.php

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors