İşbirliklerimiz

İşbirliklerimiz

Arçelik AŞ:

İstihdam odaklı uzaktan Ar-Ge çalışmalarına başlayan Arçelik, Kocaeli Üniversitesi ile işbirliği yaparak, (Mart 2021 tarihinde) yazılım alanında okuyan öğrencilere yönelik bir projeyi hayata geçirdi. Prep adı verilen projede görev alan öğrenciler hem üniversite eğitimlerine devam edecekler hem de Arçelik’teki yazılım projelerine uzaktan katılım sağlayacaklar. Arçelik, Prep projesi ile Türkiye’deki yazılım sektörünü desteklemek, üniversitelerimizdeki genç yetenekleri ortaya çıkarmak, ülkemiz ekonomisine ve üretimine katkıda bulunmaları konusunda onlara öncü olmayı amaçlıyor.

Haber Linki: Link

 

OBSS: OBSS (Open Business Software Solutions) firması ile 01.03.2017 tarihinde yaptığımız sözleşme kapsamında, lisans düzeyinde öğretim gören birinci ve ikinci öğretim öğrencilerimiz yarı zamanlı/tam zamanlı çalışabilmektedirler. 

Kuveyt Türk: 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında Kuveyt Türk ile Araştırma Problemleri ve Bitirme Projeleri derslerinde iş birliği gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda üç farklı projede toplam dokuz öğrenci görev almıştır. Proje konuları sırasıyla “Ödül Teşvik Sistemi geliştirilmesi”, “Mobil Bankacılık Yüz Tanıma Sistemi” ve “Kartsız Bankacılık Sistemi geliştirilmesi” şeklindedir. Bu projelerden “Mobil Bankacılık Yüz Tanıma Sistemi” isimli proje dönem sonunda bölümümüze yapılan bitirme projeleri yarışmasında 3. Ödülü almıştır. Bunlara ek olarak Kuveyt Türk AR-GE Merkezi personeli tarafından bölümümüzde “Finansal Bilgi Teknolojileri Yönetimi” ve “Teknoloji Girişimciliği ve Fintech” isimli yüksek lisans dersleri verilmiştir.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors